Tartu linna päeva ooperisümbioos Tartu Ülikooli aulas

Klipi teostus: UTTV 29.06.2017 10293 vaatamist Varia


* Ooperisümbioos – Tartu linna päev 2016 raames loodud muusikaline termin – ooperisolistide jt klassikalise muusika viljelejate ning mitteooperilauljast interpreetide ühine kontsert, mille käigus laenatakse üksteisele repertuaari ehk lahkutakse mugavustsoonidest ja ehmatatakse varasemat kuulamiskogemust. Kontserdi jooksul ei suhtuta surmtõsiselt ega ülearu pühalikult ei ilma, inimestesse ega endasse. Võimalik publik hõlmab nii žanripuritaane kui veendunud ooperisõpru, kindlasti ka ooperi suhtes seisukohatuid.
Giuseppe Verdi on oma ooperisse „Othello” komponeerinud imeilusa tšellokvarteti. Ka Giacomo Puccini ooperis „Tosca” heliseb tšellokvartett.
Milleks seega hoida nelja tšello imelist kõlavärvi üksnes sügavas orkestriaugus?!
Seekord, see tähendab Tartu linna päeval, tulevadki neli Vanemuise tšellomängijat koos võrreldamatu Peeter Ojaga rambivalgusesse, et otsida koos põnevat sümbioosi teatrist, tšellost, muusikast ning heast sõnast.
Poognaid seavad ühte suunda tšellomängijad Lauri Sõõro, Aike Randmann, Heli Ilumets ja Marina Pelesheva. Multifunktsionaalne Peeter Oja vaatab üksinda, kuidas hakkama saab (kindlasti saab). Ja edastab intensiivse prooviperioodi alguses ja valguses publikule nii: „Tulge kindlasti! Kontsert ei ole pikk.”
 Intrigeeriv lugu – kuidas üksteisele repertuaari laenamine õnnestub? Kas lahkutakse mugavustsoonist?  Kas žanripuritaanid saavad ehk pahandatud? Kas muusika- ja ooperisõbrad saavad ikka kinnitatud? Need küsimused saavad kuulamise läbi vastuse  Tartu Ülikooli aulas.


 


Lisainfo veebis: http://tartulinnapaev.ee/2017/tartu-linna-paeva-ooperisumbioos-tartu-ulikooli-aulas/