Noortefoorum „Talendid tuleviku teenistuses

Klipi teostus: UTTV 13.04.2023 4257 vaatamist


Päev algab ettekannete ja aruteludega sellest, kuidas alustada õpinguid Eesti kõrgkoolides ja välisülikoolides: jagatakse väärtuslikke nõuandeid ning kaalutakse plusse ja miinuseid. Välismaal õppimisest räägib vahetusüliõpilasena Jaapanis õppinud Verner Sääsk ja Tartu Ülikooli pakutavaid võimalusi tutvustab meditsiiniteaduste valdkonna 2. aasta üliõpilane Erich Richard Rosental. Seejärel otsivad noored vastuseid küsimusele, kuidas kool peaks toetama nende arengut. Teema tagamaid selgitab Tallinna Reaalkooli õpilane Saskia Põldmaa.
 
Lisaks toimub põnev vestlusring „Olümpiaadide tulevik“, kus osalevad ulatusliku olümpiaadikogemusega abituriendid: Mattias Timm Rast (Hugo Treffneri Gümnaasium), Maivo Sirelbu (Nõo Reaalgümnaasium) ja Anna Milena Linder (Gustav Adolfi Gümnaasium). Ettekannete osa lõpetavad spordipsühholoog Liisi Toom, kes kõneleb soorituspsühholoogia kasutusvõimalustest, ning Kõu Mobility Groupi asutaja ja tegevjuht Kristjan Maruste, kes räägib sellest, kuidas ettevõtlikkus aitab elus läbi lüüa.
 
Esitlustele järgneb möödunud aastal rahvusvahelistel olümpiaadidel Eestit esindanud õpilaste ja juhendajate tunnustamine. Vastuvõtule palutud noori tervitavad Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk, teaduskooli direktor Ana Valdmann, raamatukogu direktor Krista Aru ja Teaduskeskus AHHAA juhatuse esimees Andres Juur. Pidulikult antakse üle teaduskooli loovtööde konkursi stipendiumid ja peaauhind, milleks on Eestis toodetud e-tõukeratas Äike.