Hando Runneli 85. sünnipäevale pühendatud konverents „LUULETAJA loomuldasa, elukutselt eestlane“

I PÄEV

Klipi teostus: UTTV 24.11.2023 1023 vaatamist


Hando Runneli looming on olnud kõnekas igal ajal, eriti aga siis, kui ümberringi toimuvad suured sündmused,“ rääkis konverentsi üks korraldaja, kirjastuse Ilmamaa juht Mart Jagomägi. “Ei ole vist ühtki teist luuletajat, kes nii täpselt on suutnud sõnadesse panna eestluse ja meie maa olemuse. Ajad on sellised, et vajame Runneli kirjutatud luuleridu ja nende üle mõtisklemist.“ „Meie emakeel elab meie luules. Runneli luuletegu on loov keeletegu,“ ütleb eesti kirjanduse professor Arne Merilai.
 
Konverentsi esimesel päeval teevad Hando Runneli loomingu teemal ettekanded kirjandusteadlane Maarja Vaino, akadeemik Jüri Engelbrecht, kirjandusteadlane ja õpetaja Külliki Kuusk, eesti filoloog Arne Merilai, tõlkija ja esseist Ilmar Vene, kirjandusteadlane Rein Veidemann ning magistrant Kai Karell-Narusk. Teisel päeval saavad sõna kirjanik Jan Kaus, muusik ja laulupedagoog Riina Roose ning lastekirjanduse uurija Jaanika Palm. Kuna Runneli luule on inspireerinud mitmeid heliloojaid, ei puudu konverentsilt ka muusikalised vahepalad mudilasilt ja täiskasvanuilt.


Lisainfo veebis: https://utlib.ut.ee/konverentsiga-luuletaja-loomuldasa-elukutselt-eestlane-tahistatakse-hando-runneli-85-sunnipaeva