<iframe width="560" height="315" src="https://www.uttv.ee/embed?id=20277" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Teadmised elusrakkudes toimuvatest protsessidest ja nende aluseks olevatest molekulaarsetest süsteemidest on jõudnud tasemele, mis võimaldab juba lähitulevikus konstrueerida täiesti uute funktsioonidega elussüsteeme. Sel viisil loodud sünteetilistel rakkudel on potentsiaali muuta terveid majandusharusid. Rakenduste hulgas võib nimetada ravimeid, vaktsiine ja diagnostilisi reagente tootvaid rakuvabrikuid, aga ka laia kasutusalaga orgaaniliste ühendite madala energiakuluga sünteesi. Samuti on suur perspektiiv sünteetilistel rakkudel baseeruvatel biosensoritel.
Mart Loogi inauguratsiooniloeng annab ülevaate viimastel aastatel asetleidnud arengust sünteetiliste biomolekulaarsete süsteemide loomisel. Valdkonna arengu võtmesõna on inseneriteaduse ja molekulaarbioloogia ühendamine ning lähiaastate eesmärk on välja töötada moodulid, standardid ja tuunitavad molekulaarsed komponendid, mida kasutades saab lihtsalt kokku panna ratsionaalselt disainitud rakusüsteeme.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. UTTV veeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. UTTV kasutab Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.